Wspólne korzyści. TimoCom i ZMPD na kolejne lata razem

(Last Updated On: 24 października, 2014)
3/5 - (1 vote)

Po ponad pięciu latach współpracy TimoCom i Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD) w Polsce postanowili nadal się wspierać.

zmpl 500px-540px-TimoComLogo_Wiki_01.svg

W 2009 roku firmę TimoCom i największe w Polsce Zrzeszenie transportowe połączyła wspólna wizja rozwoju sektora TSL, w wyniku której podpisana została umowa partnerska. Poprzez wypracowanie preferencyjnych warunków korzystania z programów oferowanych przez Spółkę, ZMPD ułatwiło swoim członkom dostęp do multifunkcyjnej platformy tworzonej przez TimoCom.

Obecnie, po pięciu latach ścisłej współpracy Dyrektor Sekcji Serwisowej ZMPD Andrzej Lenkiewicz mówi: –?Ścisła współpraca ZMPD i TimoCom trwa od ponad 5 lat. TimoCom aktywnie uczestniczy w życiu ZMPD, jest obecny na wielu spotkaniach naszej organizacji, w czasie których nawiązuje kontakty z członkami ZMPD. Pozytywne skutki odczuwają obydwie strony, bowiem przewoźnicy mają możliwość lepszego poznania produktów, a z drugiej strony ich opinie i uwagi przyczyniają się do stałego ulepszania oferowanych rozwiązań. Z wyników tej współpracy jesteśmy bardzo zadowoleni, stąd wola przedłużenia jej na kolejne lata?.

TimoCom to lider wśród giełd transportowych na rynku międzynarodowym. Swoim użytkownikom zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i to zarówno podczas wyszukiwania, jak i oferowania ładunków bądź wolnych przestrzeni dla frachtów. Te działania docenia przedstawiciel ZMPD Andrzej Lenkiewicz: – Przygotowany przez operatora giełdy pakiet bezpieczeństwa pomaga w minimalizowaniu ryzyka napotkania nieuczciwego partnera.

W czasie kilkuletniej współpracy z ZMPD, TimoCom rozszerzył ofertę narzędzi ułatwiających pracę w sektorze TSL. W 2012 roku powstała giełda powierzchni magazynowych, dzięki której znaleźć można wolne przestrzenie do składowania ładunków na terenie całej Europy. Stworzona została również platforma przetargowa TC eBid? zawierająca oferty stałych zleceń. Andrzej Lenkiewicz podkreśla zalety płynące z korzystania z programów: – Bez wątpienia rozwiązania te dają możliwość bardziej efektywnego zarządzania flotą pojazdów, przez dostęp do ogromnej liczby ofert ładunków we wszystkich częściach Europy. Prowadzi to do zmniejszania ilości przestojów i tak zwanych pustych kilometrów, czyli pozwala na oszczędzanie czasu i pieniędzy przewoźników.

Najmłodszym dzieckiem Spółki jest funkcja trackingu, o którą poszerzony został moduł TC eMap?. Dotychczas był to program kalkulacyjny służący do planowania trasy i dokonywania kalkulacji jej kosztów. Obecnie tracking umożliwia także monitorowanie pojazdów wyposażonych w różne systemy telematyczne na jednej mapie, a także pozwala na udostępnienie zleceniodawcy możliwości obserwowania położenia pojazdu z jego ładunkiem. Programy, o które rozbudowana została platforma TimoCom, stanowią logiczne rozwinięcie giełdy TC Truck&Cargo? i umożliwiają zarówno lepszy dostęp do międzynarodowego rynku transportowego, jak i zwiększenie bezpieczeństwa i nadzoru nad przewożonym ładunkiem. Dzięki nim usługodawcy transportowi mogą także budować swoją przewagę konkurencyjną.

Przed ZMPD i TimoCom dalsze lata współpracy. Pozostaje zatem życzyć jednej jak i drugiej stronie dalszej owocnej kooperacji. Spółce, by członkowie ZMPD jeszcze chętniej i efektywniej korzystali z platformy, a przewoźnikom skupionym w Zrzeszeniu nawiązywania nowych kontaktów i odnajdywania atrakcyjnych kierunków transportu.