Jak ułatwić sobie planowanie trasy?

(Last Updated On: 21 stycznia, 2020)
4/5 - (1 vote)

Wyszukiwarka zakazów jazdy dla ciężarówek!

W czasie wakacji Europa trochę staje na głowie. Wiedzą o tym spedytorzy, którzy dwoją się i troją, żeby optymalnie zaplanować transport. Liczne zakazy jazdy dla samochodów ciężarowych, które wtedy często obowiązują mogą nieco krzyżować plany. Ich ilość, czas obowiązywania w zależności od państwa bywa różny. Zebranie takich informacji zabiera sporo czasu i energii, a i tak zdarza się coś przeoczyć. Błędy w tym przypadku są bardzo wymierne, bo przybierają formę kar za nieuprawnione przejazdy. Nieocenioną pomocą dla spedytorów może okazać się wyszukiwarka zakazów jazdy dla pojazdów ciężarowych, jaka pojawiła się na stronie www.truckban.info.

ograniczenia ruchu

Jak wyszukiwać?

Na truckban.info można uzyskać informację o międzynarodowych zakazach jazdy dla pojazdów ciężarowych zarówno z wyprzedzeniem, jak i na bieżąco. Są tam wprowadzone podstawowe dane dotyczące zakazów jazdy w weekendy, ferie, wakacje, dni świąteczne dla wszystkich europejskich krajów do końca 2016 roku. Brakuje co prawda lokalnych zakazów i tych dotyczących transportów specjalnych, ale i tak ilość wprowadzonych danych znacząco ułatwia planowanie trasy. Obsługa jest wręcz banalna. Na stronie głównej wybiera się kraj, opcjonalnie wprowadza datę. Z tego miejsca już tylko kliknięcie dzieli nas od widoku szczegółów o dokładnych drogowych i odcinkowych zakazach, które szybko i w przejrzysty sposób zostaną nam wyświetlone. Dostęp do strony można zyskać nie tylko na klasycznym komputerze stacjonarnym lecz również za pomocą dowolnego smartfonu, czy tabletu. W przypadku wystąpienia błędów lub pytań, czy uwag na dole strony, w stopce znajduje się przycisk „komunikat o błędzie”. Po kliknięciu na niego uzyskamy dostęp do formularza kontaktowego. Niewątpliwym ukłonem w stronę użytkowników jest bezpłatność korzystania ze strony.

Podsumowując,ta prosta wyszukiwarka może okazać się dla wszystkich planujących trasy niezwykle użytecznym narzędziem oszczędzającym czas i ułatwiającym pracę.