Transport drobiu

(Last Updated On: )
5/5 - (1 vote)

warunki transportu drobiuTransport mięsa drobiowego podlega specjalnym uwarunkowaniom:

Przede wszystkim środki transportowe powinny być czyste, suche i bez obcych zapachów. Mięso może być zapakowywane w pudła tekturowe, oczywiście czyste i bezzapachowe. Pudła muszą być przeznaczone do pakowania żywności, oznakowane etykietą. Należy je zabezpieczyć przed otwarciem za pomocą taśmy samoprzylepnej (w przypadku eksportu ? etykietą IW). Wnętrze naczepy pojazdu powinno utrzymać temperaturę w mięśniach piersiowych na poziomie co najmniej -12?C, a tuszek głęboko mrożonych -18?C. W czasie operacji przeładunkowych temperatura może się podwyższyć maksymalnie o 3?C.

Świeże tuszki mogą być transportowane w plastikowych pojemnikach wyłożonych folią. W jednym pudle muszą znajdować się tuszki tego samego rodzaju, tej samej klasy wagowej i jakościowej oraz o tym samym kodzie produkcyjnym. Należy je ułożyć płasko, grzbietem do dna pudła.
? Drób nieopakowany musi być przewożony w pojemnikach odpornych na zbutwienie, nierdzewnych, łatwych do umycia oraz dezynfekcji.
? Temperatura przewożenia drobiu świeżego nie może być wyższa niż 4?C.
? Nie dopuszczalne jest przewożenie pustych i brudnych pojemników razem z pełnymi świeżego mięsa.

Transport produktów takich jak mięso drobiowe, które wymaga kontrolowanej temperatury może być realizowany tylko i wyłącznie odpowiednimi środkami transportu, chłodnią lub izotermą. Niemalże każda giełda ładunków posiada opcję wybierania odpowiednich naczep, dlatego warto korzystać z tych nowoczesnych rozwiązań. Dzięki temu oszczędzamy czas i pieniądze, a dotarcie do odpowiednich kontrahentów jest niezwykle łatwe. Każda firma, posiadająca dostęp do oprogramowania zazwyczaj wypełnia swoje profile. W łatwy sposób można więc zdobyć informacje o zaznaczonym przez przewoźnika rodzaju transportu, którym się zajmuje oraz określonym taborze samochodowym. Z profili często można również wyczytać kierunki, na których dana firma się porusza, co może znacznie ułatwić wybór kontrahenta.