Monitorowanie pozycji ładunków

(Last Updated On: 12 lipca, 2013)
Oceń nas

TCeMapTracking, czyli monitorowanie pozycji ładunków?

? a właściwie pojazdów, którymi są one przewożone. Dla zleceniodawców niekorzystających jeszcze z usług przewoźników, których ciężarówki mają zainstalowane nadajniki GPS, to najwyższy czas na wypróbowanie możliwości, jakie daje nam współczesna technologia. 

Nadawcy towarów często zamiast zajmować się poszukiwaniem przewoźnika dla kolejnego zlecenia, zmuszeni są dzwonić do firm transportowych z zapytaniem o to, gdzie znajduje się aktualnie ich ładunek. Jest to niezwykle czasochłonne i uciążliwe. Teraz można jednak w łatwy sposób unikną tych problemów. TimoCom wprowadził bowiem na rynek zupełnie nową mapę z funkcją trackingu.

Jak to działa?           

Teraz spedytorzy nie muszą już dzwonić. Wystarczy, że przewoźnik udostępni im na określony czas widok na pozycję swojej ciężarówki w nowym TC eMap?. W ten sposób natychmiast uzyskają oni rzetelną informację oraz możliwość szybszego reagowania na nieoczekiwane zdarzenia. A co się dzieje w momencie, gdy przewoźnicy mają zainstalowane nadajniki różnych dostawców telematycznych? Innowacyjność TC eMap? polega właśnie na tym, że nadawcy towarów mogą monitorować na jednej mapie wszystkie ciężarówki przewożące ich towary. Bez względu na to, z którego systemu korzysta usługodawca transportowy.

Wygoda

Prawdą jest, że przewoźnicy mogą udostępniać widok na pojazd na platformie dostawcy telematycznego. Jednak powoduje to konieczność przełączania się między wieloma platformami. Każdy kto choć raz był do tego zmuszony, wie jak bardzo jest to uciążliwe. Jednak od teraz TC eMap? skupia w jednym miejscu wszystkie najczęściej stosowane rozwiązania trackingowe. Dzięki temu zwiększa się szybkość działania oraz komfort pracy. Głównie chodzi jednak o podniesienie poziomu bezpieczeństwa towarów, które w dobie rosnącego zagrożenia związanego z kradzieżami ładunków, jest niezwykle istotne.

Dawna szata, nowe funkcje

Nowa mapa TimoCom pozwala nie tylko śledzić pozycję pojazdów, ale również sprawdzać natężenie ruchu drogowego na trasach w całej Europie. Dawne funkcje, m.in.: obliczanie czasu i kosztu przejazdu wciąż są dostępne. Poza tym program pozostał intuicyjnym narzędziem, które pozwala lepiej planować transport.