Platforma przetargowa – ostatni dzwonek przed Nowym Rokiem

(Last Updated On: 26 listopada, 2013)
Oceń nas

platforma-magazynWielkimi krokami zbliża się koniec 2013 roku. Razem z nim w wielu firmach zakończą się długoterminowe kontrakty. Platforma przetargowa TC eBid? firmy TimoCom pozwoli szybko i skutecznie znaleźć rzetelnego przewoźnika, któremu powierzone zostaną stałe zlecenia.

 

Dlaczego wybrać przetarg on-line?

Przede wszystkim dlatego, że oprogramowanie pozwala znaleźć sprawdzonego i rzetelnego przewoźnika, którego usługi są korzystne cenowo. Przetarg online w znacznym stopniu ułatwia pracę obu, zaangażowanym w niego, stronom. Dzięki skorzystaniu z technologii internetowych w zapomnienie idą: ograniczony dostęp do ofert przewozowych, ręczna selekcja usługodawców czy kosztowni pośrednicy. Do lamusa zepchnięte zostają także tradycyjne metody porównywania ofert oraz słaby przepływ informacji. Nowoczesna platforma przetargowa to większe zainteresowanie ofertami, szybszy sposób pracy, ułatwiona komunikacja oraz tak ważne – bezpieczeństwo.

Jak działa platforma przetargowa?

Przetarg ogłaszany jest w kilkadziesiąt sekund. Gdy pojawi się w programie, automatycznie dociera do 33.000 potencjalnych usługodawców w 44 krajach. Każdy przewoźnik, który zainteresowany jest podpisaniem długoterminowej umowy na transport, zgłasza swoją propozycję cenową. Co ważne, jego propozycja nie jest widoczna ani dla zgłaszającego przetarg, ani dla innych uczestników przetargu, przez cały czas jego trwania. Wraz z końcem przetargu zleceniodawca otrzymuje zestawienie uzyskanych ofert. Zawiera ono dokładne procentowe wyliczenie korzyści wynikające z wyboru danej oferty. Platforma przetargowa online ułatwia pracę, planowanie pracy oraz pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Chcąc powierzyć komuś swój towar, firmy załadowcze bardzo zwracają uwagę na bezpieczeństwo tych przewozów. Czy przewoźnik jest rzetelny? Czy będzie dostarczał ładunki na czas? TimoCom to 16 lat podwyższania poprzeczki bezpieczeństwa. Skrupulatna weryfikacja wszystkich przedsiębiorstw, najnowocześniejsze technologie IT, ponad 60 pracowników zajmujących się jedynie sprawami bezpieczeństwa. Dodatkowo od kilku miesięcy użytkownicy oprogramowania TimoCom mogą korzystać z nowego TC eMap?. Narzędzie to pozwala monitorować na jednej(!) mapie pojazdy wyposażone w systemy telematyczne różnych dostawców. Tego na rynku jeszcze nie było!

Również krótkoterminowo

Każda firma załadowcza może uzyskać dostęp zarówno do platformy przetargowej
TC eBid? pomocnej przy wysyłkach regularnych, jak i do giełdy transportowej TC Truck&Cargo? odpowiedniej dla zleceń doraźnych. Z obu programów korzysta w całej Europie aż 100 000 użytkowników.  Poza tym, dla wszystkich nowych klientów TimoCom proponuje bezpłatny, niezobowiązujący okres testowania programu z pełnym dostępem do bazy danych. Aby skorzystać z testu należy pozytywnie przejść proces weryfikacji. Bezpłatny miesiąc testowy daje firmom czas na zapoznanie się z interfejsem i sposobem użytkowania platform. Co więcej, w okresie tym firmy mogą już w pełni korzystać z oprogramowania i zarabiać pieniądze. Mogą się w ten sposób przekonać o korzyściach finansowych, jakie daje im dostęp do produktów TimoCom.