Gdzie szukać ofert transportowych?

(Last Updated On: )
4.3/5 - (6 votes)

ładunki (2)Gdzie można znaleźć zlecenia i oferty transportowe?

W XXI wieku nie wypada już nie korzystać z rozwiązań jakie podsuwa nam technologia. Dobra giełda transportowa daje nam wiele możliwości. Współczesne programy to wielozadaniowe platformy, które pozwalają na wyszukiwanie ofert ładunków i pustych przestrzeni ładunkowych, wygodne planowanie trasy, a nawet zdobywanie stałych zleceń.

Giełdy transportowe popularne w Polsce

W naszym kraju najbardziej popularne są 4 platformy: Teleroute, Wtransnet, Trans i TimoCom. Najkrócej ujmując:

  •  TimoCom

Jest największą giełdą europejską (skupia największą ilość kontrahentów z całej Europy), powstała w Niemczech, ale każdego dnia pojawia się na niej do 450.000 ofert w całej Europie.

  •  Teleroute

to giełda, na której znajduje się naprawdę sporo ładunków z/do Francji i krajów Beneluksu,

  •  Wtransnet 

Tutaj znajdziemy dobre frachty z/do Hiszpanii i Portugalii,

  •  Trans

Jest giełdą polską, dobra na wyjazdy i powroty,

 

Relacje jako kryterium wyboru

Podstawowym kryterium wyboru giełdy transportowej, na której będziemy mogli szukać ofert, powinny być więc relacje, na których chcemy się poruszać. Warto również zwrócić uwagę na ilość ładunków, które pojawiają się na konkretnych interesujących nas relacjach. To jednak musimy zbadać sami, ponieważ giełdy podają jedynie ogólną ilość ofert. W Teleroute znajdziemy ich do ok. 200.000 dziennie, w Wtransnet jest ich ok 28.000 każdego dnia, w Transie codziennie pojawia się ich ok. 150.000, w TimoCom do maksymalnie 450.000.

 

Bezpieczeństwo

W przypadku giełd transportowych bezpieczeństwo jest równie ważne, jak ilość dostępnych każdego dnia zleceń. Każdy z dostawców oprogramowania inaczej rozwiązał te kwestie. Teleroute wprowadził wskaźnik bezpieczeństwa STAR, który jest algorytmiczną oceną bezpieczeństwa transportu. Wtransnet posługuje się serią filtrów i norm, które zawarte są w Systemie QAP. Dostawca nieustannie monitoruje rzetelność firm. Giełda Trans wprowadziła z kolei Certyfikat Rzetelnego Przewoźnika (TCC – Trans.eu Certified Carrier), w ramach którego wyróżnia firmy odznaczające się profesjonalizmem i rzetelnością. Dodatkowo klienci mogą wpisywać opinie o innych użytkownikach. TimoCom ma rozbudowany system bezpieczeństwa, opierający się na 6 filarach. Warto również zwrócić uwagę na mapę, która umożliwia monitorowanie w jednym miejscu pozycji pojazdów wyposażonych w różne systemy telematyczne.

 

Bezpłatny test

Giełdy: Wtransnet, Trans i TimoCom możesz wypróbować podczas bezpłatnego okresu testowego. Warto z tego skorzystać, ponieważ przez kilka tygodni możesz sprawdzić jak giełda funkcjonuje, ile znajduje się na niej odpowiednich dla ciebie ofert i po prostu czy jest właściwa dla potrzeb twojego przedsiębiorstwa.