Mobilny dostęp do platform transportowych i biznes TSL nabiera rozpędu

(Last Updated On: 5 lutego, 2015)
5/5 - (2 votes)

mobile

Chyba żaden z uczestników łańcucha dostaw nie wyobraża sobie dzisiaj pracy bez nowoczesnych narzędzi IT dla biznesu transportowego. Giełdy transportowe i platformy przetargowe (bo o nich przede wszystkim mowa) przyciągają zarówno małe, jak i duże firmy z całej Europy. Pomagają one bowiem w kompleksowym zarządzaniu flotą oraz ułatwiają znalezienie właściwych ładunków. Tego typu programy to także najlepszy sposób na dotarcie do sprawdzonych międzynarodowych zleceniodawców i usługodawców transportowych; zarówno na rynku zleceń doraźnych, jak i na rynku umów długoterminowych. Jednak aby system internetowej wymiany ofert i informacji biznesowych był efektywny, jego funkcjonalność musi wychodzić daleko dalej poza siedzibę przewoźnika, czy biurko spedytora. Klienci coraz częściej oczekują już mobilnego dostępu do wszystkich produktów danego dostawcy oprogramowania. Czy to jednak możliwe aby telefon lub tablet w pełni zastąpił komputer? Okazuje się, że tak!!!

 

Zalety mobilności

Mobilny dostęp do platform transportowych to rozwiązanie przydatne przede wszystkim dla tych, którzy są w trasie (głównie przedsiębiorcy transportowi, będący równocześnie kierowcami). Dzięki aplikacji na tablet lub smartfon przewoźnicy mogą bowiem logować się do niezbędnych programów zawsze wtedy, gdy ich potrzebują (niezależnie od tego w jakim miejscu się znajdują, często także w sytuacjach awaryjnych) i szukać np. kolejnego zlecenia, zanim dotrą jeszcze na miejsce pierwszego rozładunku. Jednak aplikacja mobilna znacząco ułatwia codzienną pracę także innym dysponentom np. spedytorom, którzy pracują właściwie 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dzięki tej technicznej nowości mogą oni natychmiast znaleźć odpowiedni pojazd przez komórkę, pozostając zawsze do dyspozycji swoich partnerów biznesowych.

 

Sukces w rękach klientów

Mobilny dostęp do wszystkich swoich produktów oferuje np. firma TimoCom, będąca czołowym producentem oprogramowań IT dla każdego uczestnika łańcucha dostaw. Na przykładzie tej niemieckiej spółki widać, jak rozwiązania teleinformatyczne zmieniają oblicze branży TSL.

Dzięki bezpłatnej aplikacji barometru transportowego klienci platform TimoCom mogą z łatwością za pomocą telefonu lub tabletu pozyskiwać lub oferować zlecenia transportowe na giełdzie TC Truck&Cargo?, uczestniczyć w przetargach długoterminowych na platformie TC eBid?, szukać odpowiedniego miejsca dla swoich towarów na giełdzie powierzchni magazynowych i logistycznych, sprawdzić partnera w katalogu firm transportowych lub lokalizować pojazdy poprzez platformę trackingową TC eMap?. To innowacyjne rozwiązanie, dające użytkownikom jeszcze większą szansę na sukces i powodzenie w branży.

Program wygląda dokładnie tak samo oraz działa równie szybko jak na komputerze, i to przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Aby zalogować się do swojego konta potrzebny jest znany z wersji stacjonarnej klucz TC Login (przypisany do konkretnego urządzenia), dodatkowo powiązany z indywidualnym kodem PIN. Działa to na podobnej zasadzie co karta do bankomatu, tyle że jest jeszcze bardziej bezpieczne.

Dodatkowo aplikacja barometru transportowego prezentuje aktualne odzwierciedlenie europejskiego biznesu transportowo-logistycznego, stając się podstawą negocjacji w interesach i pozwalając na szybsze reagowanie na wahania rynku oraz lepsze planowanie swoich dyspozycji. Poprzez urządzenie mobilne użytkownik ma również dostęp do najnowszych informacji z branży transportowej.

 

Podsumowując

Dzięki mobilności klienci platform przeznaczonych dla branży TSL zyskują stały dostęp do najważniejszych informacji, niezależnie od tego gdzie są i co robią. W ten sposób w pełni wykorzystują swoją flotę, unikają pustych przebiegów, biorą udział w przetargach na transport, znajdują właściwych usługodawców, eliminują błędy i oszczędzają czas. Mobilność to po prostu doskonały sposób na zwiększenie potencjału swojego biznesu, a nowoczesne telefony i tablety są do tego po prostu stworzone.